W jaki sposób rolnicy mogą zmniejszyć swój wpływ na środowisko

26 Kwi

W jaki sposób rolnicy mogą zmniejszyć swój wpływ na środowisko

Zmiany klimatyczne zakłócają przemysł rolny w sposób, który dopiero zaczynamy rozumieć. W ten sposób rolnicy mogą zmniejszyć swój wpływ na środowisko.

Zmiana klimatu stanowi realne zagrożenie dla rolników na całym świecie. Klimat zmienia się dla rolników na całym świecie, a rolnictwo w dużej mierze opiera się na dobrych i przewidywalnych warunkach pogodowych, w tym temperaturach, opadach, intensywności wiatru i innych zmiennych.

Rolnicy muszą zasadniczo zmienić sposób, w jaki rolnictwo jest praktykowane w miarę zmian w środowisku. Znacząco zmienione warunki pogodowe, krótsze sezony wegetacyjne, ekstremalne warunki pogodowe i wiele innych zmian powodują ogromne problemy dla rolników na całym świecie.

Dobrą wiadomością jest to, że rolnicy mogą dostosować się do tych zmian i mogą znacznie zmniejszyć swój własny wpływ na środowisko. W tym artykule przyjrzymy się 6 zrównoważonym sposobom, w jakie rolnicy mogą produkować więcej, jednocześnie zmniejszając ich wpływ na zmianę klimatu.

Zrównoważone sposoby, w jakie rolnicy mogą zmniejszyć wpływ na środowisko:
Poprawa efektywności energetycznej.
Gospodarstwa rolne, podobnie jak wszystkie firmy, mogą wymagać dużych ilości energii, aby skutecznie funkcjonować. Rolnicy mogą wydawać znaczną ilość pieniędzy na energię na oświetlenie, ogrzewanie pomieszczeń i / lub wodę oraz inne obszary przetwarzania.

Powoduje to wysokie koszty eksploatacji i duży wpływ na środowisko. Rolnicy mogą to zmniejszyć, dokonując kilku prostych zmian w sposobie i miejscu wykorzystania ich energii.

Na przykład dodać i/lub ulepszyć systemy izolacji i ogrzewania zarówno w domach, jak i budynkach rolniczych, inwestując w zbiornik oleju barierowego. Zbiorniki oleju barierowego są idealnym wyborem, jeśli szukasz do przechowywania dużych ilości oleju bez powodowania jakichkolwiek szkód dla środowiska.

Opracowanie planu zarządzania
W rolnictwie konieczne jest pełne uświadomienie sobie jego obecnej sytuacji, aby poprawić przyszłe wyniki. Gospodarstwa rolne muszą mieć solidny plan zarządzania, aby zwiększyć swoją produkcję, zwalczać brak bezpieczeństwa żywnościowego, skutecznie działać, obniżać koszty operacyjne i zmniejszać ich wpływ na klimat.

Ocena bazowa może pomóc menedżerom rolnictwa w uzyskaniu jasnego zrozumienia funkcjonowania gospodarstwa, a tym samym ujawnić, które obszary mogą działać najskuteczniejszie, jednocześnie produkując więcej żywności.

Aby gospodarstwo funkcjonować skuteczniej funkcjonować, rolnicy muszą ograniczyć emisje gazów cieplarnianych i produkować więcej żywności z ziemiami już użytkowanych. Zmniejsza to zapotrzebowanie na świeże grunty rolne i pozyskiwanie drewna.

Poprawa zużycia wody
Do 2020 r. rolnictwo stanowiło 70% wszystkich światowych wydobycie wody słodkiej. Zaopatrzenie w wodę słodką ma kluczowe znaczenie dla każdej działalności rolniczej.

Zmiany klimatyczne powodują, że woda staje się coraz rzadsza. Istnieje wiele inteligentnych praktyk rolniczych, które rolnicy mogą przyjąć w celu promowania ochrony wody.

Obejmuje to sadzenie strefy buforowej dla drzew i/lub krzewów wzdłuż strumieni i rzek, aby zapobiec erozji i zanieczyszczeniu z spływu upraw. Inną inteligentną dla klimatu techniką wody jest oczyszczanie ścieków spowodowanych przetwarzaniem rolnym, zanim zostanie on wylany z powrotem do cieków wodnych.

Odpowiedzialne praktyki wodne nie tylko przyniosą korzyści gospodarstwu i jego działalności, ale także będą wspierać zdrowie i dobrobyt okolicznych społeczności.

Skoncentruj się na ziemi
W rolnictwie opartym na klimacie gleba jest traktowana prawie tak, jakby była uprawą.

Żyzna gleba jest bardzo korzystna, ponieważ nadaje żywności lepszy smak i większą wartość odżywczą. Zdrowa gleba zawiera również większą ilość wilgoci, co pomaga utrzymać korzenie roślin nawodnionych w okresach suchych.

Metody ochrony gleby, takie jak sadzenie konturów lub hodowla bez uprawy, zmniejszają poziom erozji gleby, ponieważ metody te pomagają utrzymać glebę na miejscu podczas ulewnych deszczy lub powodzi, co jest coraz większym problemem ze względu na zmianę klimatu.

Regularne zastosowania naturalnego kompostu wzbogacą również glebę gospodarstwa i zminimalizują zapotrzebowanie na nawozy komercyjne. Wszystko to oznacza większą odporność gospodarstw rolnych na zmianę klimatu i poprawę gleby w nadchodzących latach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *