Przyszłość odnawialnych źródeł energii jest zagrożona w USA.

26 Kwi

Przyszłość odnawialnych źródeł energii jest zagrożona w USA.

Stany Zjednoczone są na dobrej drodze do zainstalowania rekordowych ilości energii wiatrowej i słonecznej w tym roku, podkreślając zdolność kraju do budowania energii odnawialnej na poziomie kiedyś uważane za niemożliwe.

Amerykańska Administracja Informacji Energetycznej nie była w stanie tego zrobić. Usa oczekuje 37 gigawatów nowych mocy wiatrowych i słonecznych, które mają być zainstalowane w tym roku, łamiąc poprzedni rekord prawie 17 GW w 2016 roku.

Wzrost odnawialnych źródeł energii napędza wysiłki Ameryki na rzecz klimatu. Modelarze energii uważają, że naród będzie musiał wdrożyć około 40 GW energii wiatrowej i słonecznej każdego roku w ciągu następnej dekady, aby osiągnąć głęboką dekarbonizację swoich sieci energetycznych.

Ale to, czy rok 2020 jest aberracją, czy początkiem masowego zazieleniania amerykańskiego sektora energetycznego, zależy w dużej mierze od tego, co decydenci robią dalej.

Tegoroczna ekspansja energii odnawialnej jest po części spowodowana wygaśnięciem ulgi podatkowej na produkcję wiatrową i zmniejszeniem ulgi podatkowej na inwestycje dostępnej dla projektów słonecznych. Po raz ostatni PTC wygasła, w 2012 roku, USA ustanowiłrekord 13 GW wiatru. W następnym roku nie udało mu się zbudować jednego gigawata.

„Nadal warto świętować”, powiedział Mike O’Boyle, który prowadzi badania nad energią elektryczną w Energy Innovation, grupie ekspertów, którzy opowiadają się za przejściem na czystą energię. „Martwi mnie to, czy możemy konsekwentnie powielać ten sukces, nie po to, aby raz dotrzeć do rekordu, ale robić to w kółko.”

Potencjał spadku energii odnawialnej wskazuje na potrzebę krajowego standardu czystej energii elektrycznej lub innej polityki w celu pobudzenia zielonych inwestycji, powiedział.

„Potrzebujemy jasnego sygnału”, dodał O’Boyle. „Nie możemy sobie pozwolić na kolejny cykl upadku, który w jakiś sposób dezynfekuje branżę.”

Istnieją znaczne różnice między teraz a dziesięć lat temu. Co najważniejsze, energia wiatrowa i słoneczna są znacznie tańsze.

Perspektywy dla energii słonecznej pozostają wysokie, a ceny w tym sektorze nadal spadają. A w przypadku energii wiatrowej przemysł ma pole do rozwoju w dużej części Zachodu.

Ale obserwatorzy branży powiedział projektów wiatrowych, które wejdą w życie w tym roku wpłynie na hurtowe ceny energii na rynkach, na których są one budowane, zmniejszając motywację do budowy nowych projektów wiatrowych w nadchodzących latach.

Anthony Logan, analityk, który śledzi rynki energii w Wood Mackenzie, powiedział, że niektóre projekty wiatrowe, które mają zostać zrealizowane w tym roku, mogą zostać przełożone na 2021 rok. EIA spodziewa się dodatkowych 7,3 GW nowego wiatru w przyszłym roku. Ale perspektywy dla energii wiatrowej jest znacznie trudniejsze w połowie dekady, Logan powiedział.

„Obniżone ceny w obszarach silnych wiatrów w połączeniu ze spadkiem PTC stworzyć dynamikę, w której nagromadzenie wiatru jest drastycznie zmniejszona,” powiedział.

Wyzwania się nie kończą. Znaczna część tegorocznego rozwoju energetyki wiatrowej i słonecznej odbywa się w regionach o dużych ilościach energii odnawialnej.

Texas, Iowa i Oklahoma zajęły pierwsze, drugie i trzecie, odpowiednio, w całkowitej zainstalowanej mocy wiatrowej w 2019 roku. Oczekuje się, że te trzy państwa ponownie poprowadzą nowe instalacje wiatrowe w tym roku, co stanowi 9,4 GW z 23 GW, które mają zostać zainstalowane.

Kalifornia, w międzyczasie, nadal przewyższyć większość kraju pod względem nowych instalacji słonecznych. Golden State ma dodać 2,3 GW energii słonecznej w tym roku oprócz 11 GW przywódców kraju już zainstalowany. Do 2020 r. w całym kraju ma zostać podłączonych łącznie 13,7 GW energii słonecznej.

Greening America’s collection regionalnych sieci energetycznych będzie wymagać nie tylko ekspansji energii odnawialnej do nowych regionów, ale więcej transmisji do podjęcia go do obszarów, gdzie energia jest zużywana, analitycy powiedział.

„Będziemy potrzebować więcej przedłużaczy”, powiedział Steve Cicala, profesor, który studiuje rynki energii na Tufts University.

Ceny energii na obszarach o wysokiej produkcji energii odnawialnej są często niskie i często mogą stać się ujemne, ponieważ nie ma wystarczającej ilości przesyłu energii do miast i innych ośrodków popytu. Natomiast ceny energii w miastach są zazwyczaj wyższe z powodu zatorów przesyłowych, co przyczynia się do utrzymania elektrowni paliw kopalnych, które obniżają jakość powietrza na obszarach miejskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *